• Nombre de visites :
  • 334
  • 24/10/2007
  • Date :

Herendi:Batılı bazı haber ajansları haber mafyası oluşturmaktalar

Herendi:Batılı bazı haber ajansları haber mafyası oluşturmaktalar

İran İslamn Cumhuriyeti Kültür Bakanı Muhammad Hoseyn Saffar Herendi bazı batılı haber ajanslarının dünyada haber mafyası kurduklarını söyledi.

Herendi, Tahran'da düzenlenen Asya-Pasifik Haber Ajansları Birliği (OANA) 28. İcra Komitesi toplantısının açılış toplantısında yaptığı konuşmada, , Batılı bir çok haber ajansının haber ajanslarının büyük güçlerin siyasetleri doğrultusunda haber yaptıklarını ve gerçeği bildirmediklerini vurguladı.

Harandi, Batılı haber ajanslarının haberleri kendi çıkarları doğrultusunda yansıttıklarını vurgulayarak, bu ajansların haberlerini psikolojik savaş için kullandıklarını ,bunun Batının bir politikası olduğunu ifade etti ve batı medyasının bildirmediği gerçeklerin herkese ulaşabilmesi için OANA üyesi ülkeler arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Batılı haber ajansları tarafından yayınlanan haberlerin büyük bölümünün Asya-Pasifik'ten olduğunu ifade eden Herendi, bu haberlerin gerçekleri tam olarak yansıtmadığını bunun önüne geçmek için OANA üyesi ülkelerin ortak yatırımıyla bir çok dilde yayın yapacak bir haber ajansı kurulması önerisi yaptı.

irna haber ajansı

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)