• Nombre de visites :
  • 727
  • 24/10/2007
  • Date :

Ayetullah Hamenei: ‘Barışçı Nükleer Programımızı Kimse Durduramaz’

Ayetullah Hamenei: ‘Barışçı Nükleer Programımızı Kimse Durduramaz’
İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, İran’ın barış amaçlı nükleer programına devam edeceğini söyledi.

Tahran’ın doğusunda yeralan Semnan’da halka hitaben konuşan İslam İnkılabı rehberi,  yaptığı konuşmada, birçok ülkenin nükleer enerjinin birkaç büyük gücün tekelinden çıkmasından yana olduğunu söyledi.

Çoğu ülkenin İran'ı nükleer teknolojide cesurca direndiği için takdir ettiğini söyleyen Ayetullah Hamenei, İslami İran milleti nükleer enerjinin ülkenin ilerlemesi için önemli olduğunu ve bunun kendi hakkı olduğunu da biliyor. Bunu da kendi yetkililerinden istiyor, bu konuda dış güçlerin İran’a akıl vermesini de istemiyor” diye konuştu.

İslami İran'ın nükleer teknolojiyi kimseye muhtaç olmadan elde edebileceğine kaydeden İslam İnkılabı rehberi,  Bu önemli bir meseledir. İran milletinin düşmanların 27 yıllık komploları karşısındaki başarısı basit bir olay değil. Bu başarılar İran halkının inancı sayesinde elde edilmiştir. İran, bu gurur verici yolda ilerlemeye devam edecek dedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)