• Nombre de visites :
  • 329
  • 24/10/2007
  • Date :

İsrail fesatla çalkalanıyor

İsrail fesatla  çalkalanıyor

İsrail fesatla çalkalanıyor

Terör rejimi İsrail başbakanı Ehud Olmert hakkında, İsrail'in önemli bankalarından Bank Leumi'nin (Halk Bankası) çoğunluk hisselerinin satışında usulsüzlük yaptığı iddiasıyla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Olmert'in, geçen yıl Maliye Bakanlığına vekalet ettiği sırada, bankanın çıkarlarına ters düşmesine rağmen İsrailli milyarderler Daniel Abrams ve Frank Louie'ye Leumi bankasının satış işlemlerinin tamamlanmasında yardımcı olduğu iddia ediliyor.

Devlet Denetleme Kurulunun, konuyla ilgili araştırmalarına geçen ocak ayında başladığı ve bulgularını birkaç hafta önce kamu savcılarına ilettiği kaydediliyor. Adalet Bakanlığı, bu aşamada soruşturmanın cezai bir nitelik taşımadığını ve polisin olaya müdahil olmadığını bildirdi.

Bu konudaki haber, ilk olarak bir internet sitesinde yer almış ve haberde, banka ihalesine katılan isimlerden Daniel Abrams'ın, Olmert'in Kudüs'teki evini satın alan kişi olmasına rağmen, Olmert'in bu konudaki ihale komisyonuna başkanlık ettiği iddia edilmişti.

Başbakanlık yetkilileri ise iddiaları şiddetle yalanladı. Başbakanın, bu konuda hiçbir endişesi yok diyen bir Başbakanlık yetkilisi, haberin yazıldığı site ve yazan ismi eleştirerek, haberi onun üzücü bir diğer şakası olarak nitelendirdi.

Öte yandan, Devlet Denetleme Kurulundan bir üst düzey yetkili de Olmert'in Çalışma, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı döneminde Küçük İşletmeler İdaresine yasa dışı atamalar yaptığını gösteren kanıtlar bulunduğunu söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)