• Nombre de visites :
  • 457
  • 24/10/2007
  • Date :

Haddad Adil: ‘Barış amaçlı nükleer teknoloji İran milletinin en tabii hakkı’


İslami İran meclis başkanı Gulamali Haddad Adil, nükleer teknolojiden barış amaçlı yararlanmanın NPT üyesi İran'ın en tabii hakkı olduğunu belirterek, ‘Biz barış amaçlı yararlanmak istediğimiz için sorunun müzakere ile çözümünden yanayız' dedi.

İslami İran'ın nükleer konudaki bazılarının iddia ettikleri sözde kaygıları bertaraf etmek için müzakere yanlısı da olduklarını söyleyen Adil, ‘İran'ın nükleer faaliyetlerini askeri yöne çekmeye çalıştığı yönündeki iddialar doğru değildir, zira çalışmalarımız uluslararası atom enerjisi kurumunun gözetimindedir' dedi.

Haddad Adil, İran'ın nükleer dosyası konusunda tehdit ve güç yolunun yeniden gündeme gelmesi halinde, bu durumun aslında Amerika ve bazı diğer güçlerin gerçek hedeflerini ortaya koyacağını belirterek, ‘Zorba güçler yalnızca bir bahane peşindeler' dedi.

İran'a yönelik tehdit ve benzeri tutumun sergilenmesi halinde İran meclisinin de üzerine düşeni yapacağını belirten İran meclis başkanı, ‘Biz, İran milletinin hakkı olan nükleer teknolojiden barış amaçlı yararlanma hakkımızdan vazgeçemeyiz' dedi.

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)