خبرگزاری فارس: به دنبال حضور فائزه هاشمی و چهارتن از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی در تجمع غیرقانونی شنبه شب که منجر به بازداشت آنان شد، شب گذشته فائزه هاشمی آزاد شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، با توجه به رسانه‌ای شدن حضور فائزه هاشمی و سایر بستگان هاشمی رفسنجانی در تجمع غیر قانونی روز شنبه خیابان آزادی، نیروهای امنیتی با هدف حفاظت آنان از آسیب احتمالی عناصر آشوبگر و گروهکی، این افراد را بازداشت و از محل حادثه دور کرده بودند.
این گزارش می‌افزاید: چهار عضو دیگر خانواده هاشمی، قبل از فائزه آزاد شده بودند.

ما دیگه نمیدونیم چی به چیه! خودتون هرطور که خواستید برداشت کنید

دسته ها : سیاست ما!
دوشنبه اول 4 1388
در پی حضور در تجمعات غیر قانونی دیروز تهران؛
فائزه و چهار تن از اعضای خانواده هاشمی دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: پنج تن از اعضای خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی که در بین آنها فائزه هاشمی نیز به چشم می‌خورد، شب گذشته توسط ماموران امنیتی شناسایی و با حکم مرجع قضایی دستگیر شدند.


به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، شبکه ایران نوشت؛ فائزه هاشمی، دختر وی، همسر حسین مرعشی، دختر مرعشی و خواهر زن وی از جمله دستگیر شدگان هستند.
این گزارش می‌افزاید این 5 نفر روز گذشته در تجمعات غیر قانونی خیابان آزادی در حال تحریک و تشویق اغتشاشگران بودند.
گفته می شود یکی دیگر از فرزندان هاشمی رفسنجانی نیز روز گذشته در نا آرامی‌های میدان توحید حضور داشته که پس از شناسایی بلافاصله متواری شده است.

دسته ها : سیاست ما!
يکشنبه سی یکم 3 1388

به کجا می روید آقای موسوی؟

به خدا مردم ما از این بچه بازی ها خسته شده اند

به کجا می روید آقای موسوی؟

دسته ها : سیاست ما!
يکشنبه سی یکم 3 1388

خبرگزاری فارس: یک منبع آگاه امنیتی جزئیات بیشتری از بمبگذاری در حرم امام خمینی(ره) را بازگو کرد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، یک منبع آگاه امنیتی با تأیید خبر بمبگذاری در حرم امام خمینی(ره) گفت: ساعتی پیش یک فرد حامل مواد منفجره که قصد ورود به حرم امام خمینی را داشت توسط یگان‌های امنیتی حرم شناسایی شد.
بر اساس این گزارش بمبگذار بعد از شناسایی به سمت ضلع شمالی حرم فرار کرد و خود را منفجر کرد که باعث کشته شدن فرد بمبگذار و مجروح شدن دو تن از زائران حرم امام خمینی(ره) شد.

دسته ها : سیاست ما!
شنبه سیم 3 1388
خبرگزاری فارس: نیروی انتظامی درباره حوادث اخیر نامه ای خطاب به میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نوشت.

‌به گزارش فارس، متن این نامه به شرح زیر است.
جناب آقای میرحسین موسوی

سلام علیکم

ایجاد امنیت کم‌ترین وظیفه نیروهای انتظامی است که تاکنون بنا به ملاحظاتی، با همه بی قانونی‌هایی که تحت لوای هواداری از شما صورت گرفته، ناگزیر از کنار وظائف ذاتی خود با غمض عین عبور کرده‌ایم و تازه مورد اتهام هم قرار می‌گیریم‌!
آنان‌که انتظار این همه خویشتن داری را از پلیس نداشتند تا این‌جا خواب‌های خود را بی‌تعبیر دیده‌اند. مجروح شدن حدود 400 تن از نیروهای خدوم ناجا، گر چه دل را به درد می‌آورد ولی‌ از آن دردآورتر تهمت حمله و تهاجم به صفوف مردم است.
از این رو لازم می‌دانم نکاتی را خدمت جناب‌عالی عرض نمایم:
1- نیروی انتظامی به واسطه برآوردهایی که به صورت مستمر از فضای عمومی جامعه دارد سعی نموده است که همواره مقتضیات زمان و مکان را با درایت و هوشمندی در تأمین حفظ نظم و امنیت، مدنظر داشته و بر این اساس با کم‌ترین هزینه بیش‌ترین بهره‌وری را کسب نماید و در این فضا، تعامل منطقی با جامعه بعنوان یک راهبرد اساسی فراروی ناجا قرار دارد.
2- بر مبنای برآوردهای اجتماعی از فضای ایام انتخابات، نیروی انتظامی سعی کرد با درک شرایط و احساسات قطبی شده ایام تبلیغات انتخاباتی، فضای مساعد را برای طرح دیدگاه‌های هواداران و شادابی بخشیدن به فضای جامعه فراهم سازد و با تمام توان با کنترل احساسات طرفین از بروز هرگونه درگیری جلوگیری کند.
3- گرچه در ایام تبلیغات انتخاباتی بسیاری از رفتارها چون ایجاد ترافیک سنگین، اختلال در روند عادی زندگی مردم و راهپیمایی های خیابانی که عمدتا مغایر با قانون بود و نیروی انتظامی وظیفه قانونی ممانعت را داشت، با خویشتن داری و بردباری تحمل کرد که این امر مورد تقدیر ستادهای انتخاباتی کاندیدای محترم قرار گرفت.
4- در روز انتخابات، ناجا با تمام توان، فضای امن را در اقصی نقاط کشور فراهم ساخت و در سایه رعایت ضوابط قانونی بستر امن حماسه 22 خرداد فراهم گردید.
5- پس از اعلام نتایج انتخابات، هواداران جنابعالی در یک اقدام غیرقانونی با هجوم به خیابانها و برهم زدن نظم و امنیت عمومی فضای جامعه را به هم ریختند و در سایه این بی نظمی و بی قانونی عده ای سودجو و اراذل و اوباش به تخریب اموال عمومی، مزاحمت برای مردم، آتش زدن خودروها و موتورسیکلت های مردم، شکستن شیشه بانک ها، مغازه های هموطنان پرداختند و در این میان خود شما و هوادارانتان دیدید که ناجا منطبق با وظیفه ذاتی و قانونی، با اراذل و اوباش و اغتشاشگران با اقتدار برخورد کرد و با هوادارانتان مدارا و مماشات کرد. این مدارا تاکنون راهبرد پلیس بوده است و خود خوب می دانید که از این حیث ناجا مورد شماتت و عتاب برخی سایت‌ها نیز قرار گرفته است.
6- اگر چه جنابعالی در پیامی حساب خود و هوادارانتان را از اغتشاشگران جدا نمودید و ناجا هم همواره اعلام کرده است که حساب اغتشاشگران و اراذل و اوباش از هواداران جداست و نحوه برخوردهای پلیس این را به اثبات رسانده است ولی واقعیت این است که حداقل اغتشاشگران و اراذل و اوباش در سایه فضای غیرقانونی ایجاد شده توسط شما، به اقدامات تخریب گرانه می پردازند و در طول سه شب 23، 24، 25 خردادماه در تمام موارد، اغتشاشگران به تخریب و ناامن سازی فضای عمومی پرداختند.
7- جنابعالی خوب می دانید که ناجا حتی در برخورد با اراذل و اوباش و اغتشاشگران نیز از اختیارات قانونی مقتدرانه استفاده نکرد و با اتخاذ رویکرد تحمل و بردباری و بدون شلیک حتی یک تیر به کنترل اوضاع پرداخت و شاهد این مدعا مجروحیت و بستری شدن حدود چهارصد نفر از ماموران جان برکف ناجا می باشد.
8- بپذیرید که تجمعات و راهپیمایی های غیرقانونی، مشکلات جدی را برای مردم فراهم ساخته و ایجاد ترافیک های سنگین و سرگردانی مردم، مزاحمت برای کسبه و مغازه داران، راهبندان های طولانی، شائبه دست آویز و ملعبه بودن قانون را توسط هوادارانتان ایجاد می کند و این امر برخلاف شان و روحیه قانون گرایانه مورد ادعای شماست که همواره در تبلیغات انتخاباتی بر آن تاکید می کردید.
در پایان اعلام می نمایم که در صورت تداوم رویه کنونی ناجا در راستای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، بصورت قاطع با اقدامات غیرقانونی براساس وظایف ذاتی خود برخورد خواهد کرد و جای هیچ گله ای وجود نخواهد داشت.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
سرتیپ پاسدار دکتر اسماعیل احمدی مقدم

دسته ها : سیاست ما!
شنبه سیم 3 1388
خبرگزاری فارس: دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا دقایقی دیگر درباره وقایع اخیر اطلاعیه‌ مهمی صادر می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس ، یک منبع آگاه گفت :دفتر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام تا دقایقی دیگر اطلاعیه‌ای درباره وقایع اخیر پس از انتخابات صادر می‌کند.
این مقام آگاه تاکید کرد:‌ دراین اطلاعیه با اشاره به وقایع اخیر و فرصت‌طلبی برخی جریانات و گروه‌های سیاسی و همچنین عناصر معاند و ضدانقلاب بر لزوم حفظ وحدت کلمه مردم و مسئولان تاکید شده است.

دسته ها : سیاست ما!
شنبه سیم 3 1388

خبرگزاری فارس: یک منبع آگاه از ممنوع‌الخروج بودن فرزندان هاشمی رفسنجانی خبرداد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه فرزندان هاشمی رفسنجانی ممنوع الخروج شده‌اند.
برپایه این گزارش ، فائزه و مهدی هاشمی رفسنجانی که نقش آنان در تحریک و ساماندهی برخی تجمعات غیرقانونی و اغتشاشات و تخریب‌های روزهای اخیر آشکار شده است، ممنوع الخروج شده‌اند.
پیش از این تشکل‌های دانشجویی و گروهی از دانشجویان دانشگا‌ه‌های کشور با برگزاری تجمع در برابر دادستانی تهران خواستار برخورد قضایی با فرزندان هاشمی رفسنجانی شده بودند.

دسته ها : سیاست ما!
پنج شنبه بیست و هشتم 3 1388

طرفداران احمدی‌نژاد در تجمع‌ها یک‌صدم طرفداران موسوی بود

به گزارش رجانیوز، زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی در پاسخ به خبرنگار بی‌بی‌سی که می پرسید: "رای آقای موسوی بر اساس برآوردهای شما چهار به یک بوده است، در قیاس آقای احمدی‌نژاد مستندات شما چه هست؟"، اظهار داشت: "در شهرستان ها و تهران در واقع تجمع مردم حاکی از این بود که آرای موسوی بسیار بالاتر از آنکه اصلاً قابل تصور باشد، هروقت طرفداران دو طرف حاضر می شدند، طرفداران احمدی‌نژاد در حد یک صدم بودند، در مقابل طرفداران موسوی".

وی همچنین با اشاره به گزارش‌هایی که در روز انتخابات دریافت می کرده، گفت: "مرتب به ما گزارش می شد که نسبت حتی 4،5 به یک بود، نسبت های موسوی به احمدی‌نژاد..."

رهنورد که همسرش در مناظره با کروبی از وی به عنوان روشنفکرترین زن ایرانی یاد کرده بود، همچنین اظهار داشت: همه می شناسند که آنهایی که به احمدی‌نژاد رأی دادند، چه تیپ خاصی هستند و اول صبح رفتند، رأی خودشان را دادند و از ساعت 11 صبح تعرفه‌ها در دست مردم قرار نگرفت و مردم له له می زدند، برای اینکه تعرفه بهشان داده بشود. حتی تا ساعت 11:30 و 12 شب هم پشت در ستاد و محل های انتخابات جمع شده بودند.

وی در تشریح بدیهی بودن پیروزی موسوی و وضوح تقلب در انتخابات ادعا کرد: "یک سری نقاطی هستند که اصلاً مشخص است که خودش ملاک تشخیص نادرست بودن نتایجی است که وزارت کشور اعلام کرده است. مثلاً آذربایجان و ترک‌زبان‌ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی گذارند که به کس دیگری رأی بدهند."

وی در ادامه اظهار داشت: "خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی گذارند، به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است."

وی در پایان این گفت و گوی زنده با شبکه BBC گفت: "ما نمی دانیم چگونه با این صندوق ها عمل شده و رأی‌ها چگونه دست برده شده و چه بوده، فقط می دانیم که نسبت موسوی به احمدی‌نژاد 4،5 به یک یا 4 به یک یا جاهای دیگر ممکن است مثلاً 3 به 1،5 باشد."

با این دلایل ننه جون منم میگه انتخابات تقلبی بوده ها!!!

دسته ها : سیاست ما!
پنج شنبه بیست و هشتم 3 1388

سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بستن مچ بندهای سبز توسط برخی بازیکنان تیم ملی در دیدار برابر کره جنوبی نذر آنها برای پیروزی تیم ملی و صعود به جام جهانی بود.

منصور پورحیدری امروز و پس از تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان برابر کره جنوبی با بیان مطلب فوق افزود : بازیکنان تیم ملی برای رسیدن به پیروزی برابر کره جنوبی و صعود به جام جهانی مچ بندهای سبزی را با نیت نذر حضرت ابوالفضل(ع) بسته بودند که در بین دو نیمه با این تشخیص که ممکن است این سبزها برخی شائبه ها را به وجود آورد آنها را باز کردند.

وی ادامه داد: بنده خودم 20 سال است سبز نذری حضرت ابوالفضل (ع) را چه در دروانی که فوتبال بازی می کردم و چه در دوران مربیگری بر دست می بندم.

پورحیدری در مورد دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان برابر کره جنوبی نیز گفت: بازیکنان ما تمام تلاششان را کردند تا در این دیدار به پیروزی برسند اما در نهایت به تساوی یک بر یک دست یافتیم و حالا باید منتظر نتیجه دیدار تیم های عربستان و کره شمالی باشیم.

به گزارش آینده، پورحیدری به علت بازکردن این مچ بندها در نیمه دوم بازی، هیچ اشاره ای نکرد!

خوب شد گفتن چون من داشتم یه فکرایی میکردم...

دسته ها : سیاست ما!
پنج شنبه بیست و هشتم 3 1388

حدادعادل: آقای موسوی! نزدیکانتان قبل از انتخابات می‌گفتند احمدی‌نژاد پیروز شود یعنی تقلب شده

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خطاب به میرحسین موسوی تصریح کرد: تهران همه‌ی ایران نیست .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به میرحسین موسوی گفت: ما شما را به عنوان نخست‌وزیر دوران دفاع مقدس و نخست‌وزیر حضرت امام و اینکه شما را فرزند انقلاب می‌دانیم، دوست داریم و رهبر انقلاب هم شما را عضو خانواده انقلاب می‌داند اما از شما سؤال می‌کنم وقتی هنوز انتخابات تمام نشده و در صندوق رأی باز نشده، شما از کجا مطمئن بودید که اکثریت آرا را به دست آورده و اعلام پیروزی کردید.

حداد عادل خطاب به میرحسین ادامه داد: این درست نیست که قبل از برگزاری انتخابات نزدیکان شما اعلام کند که اگر آقای احمدی‌نژاد پیروز شد یقینا تقلب صورت گرفته است

دسته ها : سیاست ما!
پنج شنبه بیست و هشتم 3 1388
X