معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 299529
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد


  كسانى كه مى خواهند طحال سالمى داشته باشند تا آنجا كه ممكن است از خوردنمولدات سودامثل عدس بادنجان ، سير، پياز، خرما، عسل ، گوشت مانده بايستى خوددارى كنندو در موقع پرى شكم از انجام كارهاى سنگين و سخت پرهيز كنند و ازفرياد زدن هاى شديد و نعره كشيدن خوددارى نمايند، غذاهاى لطيف كه براى كبدمفيد است در اينجا نيز مؤثر است .

 


بيماريهاى شايع و معمولطحال
بيماريهاى طحال فراوان و از همه مهمتر بيماريهاى خونى است كه باعث بزرگىطحال مى شود، بيماريهاى عفونى نيز يكى از عوامل مهم در بزرگى طحال مى باشد، سرطانها و بيماريهاى مادرزادى مى توانندطحال را بزرگ نمايند، بزرگى طحال اكثر اوقات با بزرگى كبد همراه است ، كم خونيها كه انواع و اقسام بيماريهاى خون راتشكيل مى دهند اكثر اوقات طحال را بزرگ مى نمايند. بطور كلى غذاهاى سودازا براىطحال مناسب نيستند بخصوص ‍ اگر طحال رنجور باشد هر چه براى تقويت كبد و آنچه براى زيان كبد گفته شد دربارهطحال نيز صادق است . غير از سنگها كه در طحال سنگ ديده نشده است .


ورم طحال
براى درد ناحيه طحال روزانه 10 گرم تخم ترب را كوبيده در سكنجبين حل كرده صبح و عصر تا درد ادامه داردميل نمايند.
براى درمان ورم طحال روزانه 5 گرم مغز ناخنك ، 5 گرم افسنطين را جوشانده صبح و عصرميل نمايند تا از بين رفتن ورم اين درمان را مى توان ادامه داد.
در ورم طحال بر حسب مزاج بيمار درمان انتخاب مى شود در گرم مزاجان دادن آبكاسنى يا عرق آن روزى سه استكان يا آب باديان و شكر 10 گرمباديان در 20 گرم شكر براى يك روز.


در بيماريهاى طحال آب فلوس و تاجريزى يا پوست هليله زرد و سياهدانه يا شاهتره با تخم كشوث يا ريشه كاسنى يا آلوچه ورقانى يا آلوىمعمولى يا تمرهندى يا طباشيره يا انيسون يا گل بنفشه يا گل سرخ ، همهمفيدند يك يا چند تاى آنها را انتخاب كرده روزى 5 گرم صبح و 5 گرمشب جوشانده ميل نمايند.
اگر بيمار مبتلا به تب باشد يك عدد كدوى كوچك را پخته در سنكجبين حل كردهميل نمايند.
تخم خرفه 10 گرم نرم كوبيده در عرق كاسنى ريخته روزى سه استكانميل نمايند، يا تمرهندى ، سكنجين و تخم خرفه و مغز فلوس را با هم آميخته بكار برند.

نسخه براى ورم كبد يا طحال

جالينوس عقيده دارد كه جوشانده ريشه كبر با سكنجبين بهترين دارو براى ورم كبد وطحال است5 گرم ريشه كبر يا يك استكان سكنجبين محمد زكرياى رازى نيز چنين گفته است كهانجير را شب در سركه خيس كرده هر روزصبح 7 عدد ناشتا ميل نمايند

سقراط نيز چنين گفته است آنچه مطحول است مهزل تن است و عكس آن نيز صادق است يعنى آنچه باعث بزرگ شدنطحال شده لاغر كننده بدن است .


نسخه هاى مؤثر ديگر براى بزرگ طحال

 

 توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد


دسته ها :