معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 298742
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

ورم لوزه ها

در بسياري از بيماريهاي دهان و بيماريهاي عفوني، لوزه ها متورم و يا چركين مي شوند كه درمان زير مؤثر است. مغز فلوس، ترنجبين، و آب كاسني و آب تاجريزي را براي پاكسازي و از بين بردنده جرم بيماري زا بكار مي برند يا رب توت سياه و كلاب و سركه بمالند يا آمله مقشر با دوغ گاو آميخته غرغره كنند، اگر درد و سوزش حلق و لوزه ها از بين نرفت، پوست انار، عفض، عدس، مورد و سماق را نرم كوبيده در گلاب حل كرده و غرغره نمايند خوردن آب آلو تمرهندي مفيد مي باشد دستورات فوق براي كساني كه مبتلا به زيادي خون و دموي مزاج باشند نافع تر است. ناگفته نماند كه در ورم لوزه ها لازم است از داروهاي ضد چرك شيميائي هم استفاده شود.

ورم لوزه ها در صفراوي مزاج

علائم:

يبوست، تلخي دهان، سوزش زبان، شدت التهاب و عطش زياد بر قراري درد لوزه ها در بلع.

درمان:

تمرهندي، شيرخشت، يا جوشانده خيار شنبر يا فلوس و ترنجبين براي تنقيه و پاكسازي بدن.

نسخه:

آب برگ كاسني، آب تاجريزي، رب توت سياه، آب گشنيز، آب بارهنگ، گلاب، لعاب اسپرزه، لعاب به دانه و مغز فلوس را مي توان غرغره نمود. ماءالشعير با روغن بادام و شيره خرفه مؤثر است.

ورم حلق و لوزه ها در بلغمي مزاج

علائم:

نرمي و سفيدي محل ورم، وجود درد و سوزش و دراز و شل شدن لوزه ها مثل دم موش.

درمان:

خوردن گل قند عسلي هر روز صبح و بكار بردن قرص صبر و غرغره خردل و سكنجبين مفيد است و اگر درد زياد باشد غرغره كمي نشادر مؤثر است، انجير و مويز جوشانده يا صبر را در آب گرم حل كرده غرغره كنند و بخور چوب شبت به لوزه ها نيز توصيه مي شود.

ورم در سوداوي مزاج

علائم:

سفتي و تيرگي رنگ كام و زبان و لوزه ها، ترشي دهان

درمان:

دادن افتيمون و سكنجبين و ماءالجبين لازم است و غرغره با رب توت و شيره تازه روغن بادام و لعاب تخم شنبليله و قدري نمك مفيد و مؤثر مي باشد.

اينگونه بيماران بايد آب گرم خورند و مرتباً آب گيشنيز و آب كاهو در دهان گيرند.

ورم پرده حلق ( شراع الحنك )

در بيماريهاي ميكروبي و ويروسي و نيز بيماريهاي با كتريائي پرده حلق ورم كرده گاهي فلج مي شود كه اين فلج در بيماري ديفتري كه به موقع معالجه نشده باشد ديده مي شود و مهمترين علائم آن خارج شدن مايعات از بيني در موقع بلع است.

 

درمان با گياهان:مثل

 

درمان بصورت خوراكي درماني كه عقيده دارند به وسيله آن از سرطاني شدن جلوگيري مي نمايند

دراز شدن زبان كوچك

خناق يا خروسك

درمان در بيماراني كه مبتلا به تب مي باشند.

گرفتگي صدا در تعقيب گريپ

كلفت شدن صدا

گرفتگي صدا در اثر سرماخوردگي

ونسخه ديگر كه خيلي مؤثر است....

 

 توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

 

دسته ها :